התעשייה 2, ירושלים

א' - ה': 08:30 - 17:00

ניצל בזכות אשתו

אדם ניצל מדום לב בזכות דפיברילטור ביתי שאשתו קנתה לו כמתנת יום הולדת.

לפני חמישה חודשים, החליטה ל' להפתיע את בעלה ליום הולדתו ה-47 וקנתה לו במתנה מכשיר דפיברילטור ביתי.

"אני יודעת שזו לא המתנה האולטימטיבית שמקבלים ביום הולדת, אבל בגלל ההיסטוריה הרפואית הקיימת במשפחתו של אורי החלטתי לקנות לו את מכשיר ההחייאה, בידיעה שאולי ביום מן הימים יציל את חייו, רק שלא תיארתי לעצמי שזה יקרה כל כך מהר", הסבירה.

ביום ראשון בערב, יצא בעלה לשחק עם חבריו במגרש הכדורסל, לקראת סיום המשחק החל להרגיש סחרחורת וכאב קל בחזה, זיעה קרה והלך לנוח על הספסל לנוח.

"כשיצאנו החוצה מהמגרש הרגשתי עייפות יוצאת דופן, עליתי על הקטנוע ושקלתי האם להגיע למיון באיכילוב או הביתה, לבסוף הגעתי לביתי. ברגע שפתחתי את הדלת אמרתי לאשתי שאני חושב שיש לי התקף לב. הספקתי לעשות מספר צעדים ולשכב על הספה ואז איבדתי את ההכרה" שיחזר.

תוך מספר רגעים ל' הביאה את מכשיר הדפיברילטור וחיברה אליו את בעלה, תוך נסיונות החייאה משותפים שלה ושל בנם בן 16 חייו ניצלו. "לאחר כמה דקות התעוררתי והרגשתי כאילו העירו אותי מחלום. הרגעתי את אשתי והבן שאני בסדר".

ביצעה החייאה על בעלה באמצעות דפיברילטור
ביצעה החייאה על בעלה באמצעות דפיברילטור | אילוסטרציה

אורי הובהל ליחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי איכילוב. בדיקות העלו שישנה חסימה מלאה בעורקו הראשי והוא מייד הועבר לחדר הצינטורים. הצוות הרפואי פתח את החסימה באמצעות צינטור, כאשר לא נגרם נזק לשריר הלב ולא נגמרה פגיעה מוחית.

פרופ' קובי שחם, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב בבית החולים איכילוב מסביר: "המקרה שלו מדגיש שוב את חשיבות  השימוש המהיר במכשיר דפיברילטור אוטומטי. הזמינות ההולכת ועולה של מכשיר זה תוך הפעלה נכונה שלו מביאה למהפכה של ממש בתוצאות הטיפול בחולים שחווים אירוע של דום לב".

״אני עדיין לא מעכל את הסיטואציה שעברתי ומרגיש בר מזל שקיבלתי את חיי בחזרה. בזכות אשתי ובני שפעלו בקור רוח ובנחישות לאורך האירוע שבתי לחיים.  שמח שזכיתי במשפחה דואגת ואוהבת שלא נתנה לי ללכת, משאלת יום ההולדת שלי התגשמה".

 

מאחלים לכם רפואה שלמה ובריאות איתנה,

 

שלכם,

צוות ממרם ציוד רפואי