התעשייה 2, ירושלים

א' - ה': 08:30 - 17:00

חוסם עורקים טקטי עם נקודות לחיצה
פטנט מהפכני המאפשר הפעלת לחץ בסב-קלביקולה ובפמורל
ייעודי לכוחות הביטחון וההצלה

חוסם עורקים | LST – חוסם עורקים טקטי משולב נקודות לחיצה

חזרה למחלקת ציוד טקטי לכוחות הביטחון ולכיתות הכוננות

חוסם עורקים LST (LIFE SAVING TOURNIQUET) – מה הופך אותו לחסם העורקים המתקדם בעולם?

כלל חוסמי העורקים הקיימים היום בשוק מותאמים לעצירת דימומים פורצים מהגפיים, באמצעות מנגנון אלסטי המונח על הגפה וחוסם את כלי הדם בה.

עם זאת, מנגנון זה לא תמיד יעיל: באירועים חמורים בהם יש קטיעה מלאה של הגפה, למשל כתוצאה מפיצוץ, או כאשר הפצע המדמם סמוך מאוד לראש הגפה, יש צורך בהפעלת לחץ עקיף על מה שמכונה "נקודות לחיצה" בסב-קלביקולה (שקע כתף, כאשר הפציעה בגפיים העליונות), ובפמורל (בירך, כאשר הפציעה בגפיים התחתונות)

מתוך הבנת צורך זה, המנגנון הייחודי המאפיין את חסם העורקים LST מאפשר להמירו לחוסם עורקים ייעודי לנקודות לחיצה, באמצעות  פין לחץ ייחודי.

פין זה, המגיע באריזת המוצר, מיועד לחיבור מהיר לרצועות האלסטיות של חסם העורקים הקלאסי, ומאפשר את הנחתו ישירות על נקודות הלחץ, במקרה של דימום פורץ מראש הגפה ו/או מאיזור הסמוך אליה

 

חוסם עורקים LST - יתרונות מרכזיים:

  • רב-תכליתי: ניתן להשתמש ב-LST הן כחוסם עורקים קלאסי (דוגמת CAT), והן כחוסם ייעודי לנקודות לחיצה בראשי הגפיים, במקרים של קטיעה/שטף דם פורץ מראש הגפה או מאיזור הסמוך אליה.
  • מעשי ויעיל גם בתנאי שטח ומזג אוויר קיצוני (חום וקור).
  • קומפקטי וקל משקל – שוקל 120 גר' בלבד

היכולת לחסום עורקים באמצעות נקודות לחיצה משולבות בחסם עורקים טקטי מבטיחה תגובה מהירה ויעילה במצבי חירום, ובכך מדגישה את חשיבות המוצר ואת נחיצותו בציוד החירום וההצלה של כלל זרועות הביטחון. 

המוצר מתאים במיוחד לכוחות הביטחון, ללוחמי צה"ל ומג"ב בסדיר ובמילואים, ולחברי כיתות הכוננות הנדרשים להעניק מענה ראשוני לפצועים בשטח, בהיעדר אמצעי פינוי ניידים מאובזרים (אמבולנסים, מסוקים כו'), בתנאי שטח מאתגרים ובמהירות וביעילות. 

הצלת חיים – זה בידיים שלך!