התעשייה 2, ירושלים

א' - ה': 08:30 - 17:00

לרינגוסקופ מתכת 5 להבים במזוודה

לרינגוסקופ 5 להבים

לרינגוסקופ מתכת 5 להבים

לרינגוסקופ מתכת 5 להבים בתוך מזוודה:
מקינטוש עם להבים 1 + 2 + 3.
מילר עם להבים 0 + 1.

משמש להחדרת צינור תוך קני לקנה הנשימה בעת ביצוע אינטובציה ,
כלי חובה בכל ערכת עזרה ראשונה מקצועית, בתיק פרמדיק, תיק רופא וכו'.

המכשיר מגיע בתיק נשיאה ייעודי עם 5 להבים תואמים בגדלים שונים – של מקינטוש ומילר.

ביצוע אינטובציה הינו הכרחי במקרים בהם המטופל אינו מסוגל לשאוף ולנשוף אוויר אל תוך הריאות ומחוצה להן בכמות מספקת או בכלל, כתוצאה מחנק, טביעה, שוק אנפילקטי המלווה בקוצר נשימה קשה כתוצאה מתגובה אלרגית חריפה ועוד.

לעיתים אינטובציה תתבצע על ידי איש צוות רפואי לאחר הסקת מסקנה שלא ניתן לבצע הנשמה בעזרת מנשם ייעודי במטופל בעקבות היצרות דרכי נשימה.

שימוש נפוץ נוסף בלרינגוסקופ עם להבי מקינטוש / מילר הינו בחדרי ניתוח, כאשר יש לבצע הרדמה כללית במטופל. במהלך ההרדמה, המטופל עשוי ללקות ברפיון שרירים, שעשוי לבוא לידי ביטוי בחוסר יכולת כיווץ והרפיה בשרירי הנשימה ובאי ספיקת ריאות.

האינטובציה תתבצע רק על ידי איש צוות רפואי המוסמך לכך – פרמדיק או רופא.

מתוך ויקיפדיה על הערך לרינגוסקופ:

לרינגוסקופיה ישירה
מבוצעת באמצעות מכשיר לרינגסקופ. ההליך מבוצע בהרדמה כללית בדרך כלל במסגרת ניתוח או אינטובציה. השימוש בלרינגוסקופיה במהלך ניתוח מאפשר כריתה של פוליפים על מיתרי הקול.

מהלך הבדיקה
הבדיקה ישירה מתבצעת בדרך כלל כאשר המטופל שוכב על גבו. הרופא מחדיר את הלרינגוסקופ לפה בצד ימין ומפנה אותו שמאלה כדי ללכוד ולהסיט את הלשון ולאפשר את הראות.

לרינגוסקופיה עקיפה
הבדיקה מבוצעת באמצעות סיב אופטי המייתר את הצורך להסתכל אל תוך גרון החולה, ומאפשר הדגמה טובה את הלוע ומיתרי הקול לאבחון פתולוגיות שונות בגרון. באמצעות בדיקה זו ניתן להתחקות אחר המקור לתחושות של עצם זר בגרון, צרידות לא מוסברת, שינויים מבניים כמו פוליפים ויבלות או תנועות של מיתרי הקול.

מהלך הבדיקה
הרופא מבצע אלחוש מקומי של אזור הגרון באמצעות ספריי (המכיל בדרך כלל לידוקאין) ולאחר מכן מחדיר צינורית דקה עם סיב אופטי ומצלמה, דרך האף, לגרון, התמונה מוצגת על גבי צג מחשב.

לרינגוסקופ 
לרינגסקופ הוא מכשיר מעוקל בעל פנס בקצהו, המאפשר להרים את בסיס הלשון והאפיגלוטיס, ובכך לחשוף את מיתרי הקול. המכשיר מורכב משני חלקים המתחברים יחד באמצעות הברגה.

דילוג לתוכן